polisolokata

W dzisiejszych czasach wszyscy trzymamy pieniądze w bankach. Oferują one nie tylko przechowanie naszych pieniędzy, ale także wiele innych usług.

Inwestowanie pieniędzy

Banki oferują również usługi, takie jak lokaty, fundusze inwestycyjne i tym podobne. Zgromadzone pieniądze trzeba inwestować, ponieważ w naszym kraju występuje zjawisko inflacji, a więc wartość nabywcza pieniądza spada w szybkim tempie. Wiele osób próbuje rozmnożyć kapitał na własną rękę. Doskonałym wyjściem w tej sytuacji jest inwestycja w nieruchomości. Ceny domów i mieszkań cały czas rosną i przewiduje się utrzymanie tej tendencji. Ponadto nieruchomości można wynajmować i czerpać w ten sposób korzyści finansowe. Jeżeli dobrze przemyślimy zakup mieszkania, to w przyszłości nie będzie również problemu z jego sprzedażą. Inwestowanie na własną rękę wymaga niestety sporo wysiłku i poświęcenia czasu. Na zakup nieruchomości trzeba mieć też odłożoną naprawdę pokaźną sumę pieniędzy. Dlatego wiele osób korzysta z usług oferowanych przez banki. Mogą to być lokaty ze stałym lub zmiennym oprocentowaniem. Niestety obecnie mało który bank oferuje atrakcyjne lokaty, które uchroniłyby nas przed inflacją. Na szczęście są jeszcze inne usługi. Osoby, które nie boją się ryzyka decydują się na fundusze inwestycyjne. Można na nich zarobić znacznie więcej niż na lokacie. Niestety można na nich też stracić, jeżeli inwestycja okaże się nietrafiona.

Czym jest polisolokata?

W ostatnim czasie popularne stały się polisolokaty. Jak sama nazwa wskazuje, jest to połączenie polisy (najczęściej na życie) i lokaty. Może to być lokata ze stałym oprocentowaniem i na stały okres czasu. Wtedy, kiedy wpłacamy pieniądze, to dokładnie wiemy ile na niej zarobimy. Niestety tak jak w przypadku zwykłych lokat i tu nie możemy liczyć na duże zyski. Dlatego są też polisolokaty z funduszem inwestycyjnym, które mogą przynieść znacznie większe zyski. Niestety wiele takich ofert przynosi znacznie większe szanse na straty niż na zyski. Złą sławą cieszą się polisolokaty Skandia.

Vinna Life rezygnacja

Rezygnacja z polisolokat Skandia czy Vinna Life jest związana z opłatą likwidacyjną. Jest to nieuczciwe zagranie ze strony tych firm. Jeżeli polisolokata przynosi straty, to powinna być możliwość rezygnacji w dowolnej chwili. Okazuje się, że firmy te działały niezgodnie z prawem i naruszały prawa konsumenta. Ponadto przedstawiane przez nie umowy były niejasne i zawierały w sobie wiele sprzeczności. Dlatego istnieje spora szansa na odzyskanie straconych z ich winy pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here